4ornobile: (мова)
[personal profile] 4ornobile


Побігся текстом сьогоднішньої пісульки, з ходу прийнятої Верховною радою -- Меморандума порозуміння і миру.

В цілому його пункти може дещо невчасні, але якщо і не зрозумілі, то принаймні дискусійні. Але один пункт стоїть осторонь, непронумерованим. І, як на мене, ставіть хрест на всьому "порозумінні і миру", начебто задекларованим документом.

"Для досягнення миру і злагоди Верховна Рада України забезпечить конституційне закріплення статусу російської мови".

Або в доопрацьованому варіанті:
"Поруч із конституційним статусом української мови, як державної, Верховна Рада України забезпечить гарантування статусу російської мови."

Це от шо мається на увазі? Яке гарантування, яким чином? Якого статусу? Чому російськогї? Чому не кримсько-татарської -- мови одного з корінних народів, котрий давно заслуговує на потужну увагу Центру, нашого союзника у надскладному Криму?

З питання мови, влучно закинутої знатним чудаком Славіком Кириленком (хто не в курсі -- саме він, а не якась там "Свобода" підкмахнув Раді законопроект про скасування уйобіщного по своїй суті, але на той момент геть несуттєвого мовного закону Колесниченка-Ківалова), заварилася Кримська каша (ну, розумыэмо, що номынально), яку нам і кримцям тепер сьорбати і сьорбати. Здавалося б: не чипайте це питання зараз, воно нах нікому не треба. Так ні: знову країні заливають сало за шкіру.

Запам'ятаймо ці імена:
1. Екстраправославний януковський свіжогромадянин України Новинський Вадим Владиславович (обраний в місті руССкой слави Севастополі);
2. Палкий "бютівець" Соболев Сергій Владиславович;
3. На цей раз вже "ударівець" і, здавалося б, вгамовна людина Пинзеник віктор Михайлович;
4. Нєкто Єремеєв Ігор Миронович, якась там Група "Суверенна європейська Україна";
5. Вічний пристосуванець Кінах Анатолій Кирилович, недавній "регіонал".

В Україні нема проблеми статусу російської мови. В Україні є проблема російськомовних шовінистів, котрі ненавидять все українське, якщо це, звісно ж, не водка, матрьошка, балалайка сало, борщ, шаровари по телевізору . І тому жоден статус російської мови не примирить український народ. Принаймні поки ті самі російськомовні не вивчать певний обсяг української на знак поваги до держави, громадянами якої вони є. В протилежному випадку це буде лише черговий прогин, за яким послідує удар першою ж підходящою ломакою по спині і вимога прогнутися ще глибше.

Ну, і, головне: не можу зрозуміти, яке практичне навантаження несе цей документ, окрім закладання чергової міни на майбутнє. Хтось мені пояснить?

До речі, жодних комітетів Миморандум, наспіх підготовлений на вчора і сьогодні проголосований, не пройшов. Що символізує.

Країна намагається змінитися. Влада мінятися не збирається.

Сіре.

Date: 2014-05-20 05:50 pm (UTC)
From: [identity profile] pry4ilok.livejournal.com
Не на "знак поваги". Двомовність - не розслабуха російськомовним знати й користуватися в державі тільки однією мовою,а їхній обов'язок знати ДВІ мови. Двомовність, зафіксована в Конституції, - це неприпустимо. Це гірше, ніж капітуляція.

Date: 2014-05-20 06:38 pm (UTC)
From: [identity profile] 4ornobile.livejournal.com
Я, власне, про теж саме, тіки, можливо, троха иншими словами.

Date: 2014-05-20 06:30 pm (UTC)
From: [identity profile] t-shane.livejournal.com
білоруси от догралися. місцева інтелігенція вчить білоруську на курсах як велику екзотику

Date: 2014-05-20 07:23 pm (UTC)
From: [identity profile] t-shane.livejournal.com
зараз модно бути толетерплячим, всі ми, україномовні та рускаязичниє брати та співгромадяни. нє, я ж нічого, україна та українство нікуди не дінуться, навіть якщо українська щезне начисто. в культурному сенсі ми станемо дещо вразливішими, але можна подумати, зараз все прекрасно. в мене чисто культурологічний жаль, як за вимираючими тваринами. хоча, якщо вони вимирають, туди їм дорога, слава еволюції. може, тут подібний випадок? скажіть, що я не правий

Date: 2014-05-20 07:27 pm (UTC)
From: [identity profile] don-katalan.livejournal.com
"Миморандум" - нікого ні до чого не зобов"язує. Нехай приймають.

Date: 2014-05-20 07:39 pm (UTC)
From: [identity profile] 4ornobile.livejournal.com
Хочеться вірити, що це лише тактичний хід

Profile

4ornobile: (Default)
4ornobile

January 2015

S M T W T F S
    123
45678910
11121314 151617
18192021222324
25262728293031

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 21st, 2017 10:10 am
Powered by Dreamwidth Studios